آموزش چاپ روی پارچه

باتیک24,باتیک,آموزش چاپ روی پارچه,چاپ باتیک,چاپ تیشرت


چاپ روی پارچه : انواع مختلفی دارد که از مهمترین آنها می توان به چاپ دستی و باتیک اشاره کرد.نمونه چاپ هایی که در سایت باتیک ۲۴  قرار گرفته این روزها در سطح بین المللی و به صورت گسترده مورد استفاده می گیرد. در ادامه به توضیح این دو روش خواهیم پرداخت.

چاپ دستی :

به منظور ایجاد و تکثیر هر نوع نقش بر انواع سطوح با متریال های مختلف ، در ابعاد کوچک و بزرگ و بصورت سیاه و سفید و رنگی انجام می گیرد .

از چاپ دستی برای نقش اندازی روی کاغذ و مقوا ( انواع پوستر ، کاغذ دیواری ، تابلو با بوم کاغذی ، مقوایی یا کرباس و … ) چاپ روی انواع پارچه ( لباس و تی شرت ، روسری ، انواع کوسن ، رومیزی ، پرده ، پاراوان ، پارتیشن ، آباژور ، پارچه های تزئینی و … ) چاپ روی سطوح مختلف چوبی ، گچی ، فلزی و شیشه ای ( دیوار ، پنجره ، سقف ، ستون ، قرنیز ، کفپوش ، پارکت و …. ) استفاده می گردد .

در چاپ دستی با توجه به نوع متریال مورد نظر ، رنگ مخصوص همان جنس استفاده می شود . چاپ روی پارچه مانند چاپ لباس های باتیک۲۴ تکنیک های متنوعی دارد

ابزار و مصالح  چاپ روی پارچه : انواع متریال بعنوان بوم ، انواع رنگ ( روغن ، اکرولیک ، گواش ، رنگ پوستر ، آبرنگ ، رنگ پارچه و … ) . صفحات طلق ( جلد ) یا فیلم رادیولوژی ، کاتر ، یک صفحه شیشه ای ، انواع اسفنج ، قلم مو ، کاردک نقاشی ، رولر ( قلتک ابری یا مودار ) پالت رنگ و …

چاپ دستی رشته شاخص برای هنرمندان رشته های گرافیک ، نقاشی ، دکوراسیون داخلی ، طراحی صحنه ، طراحی لباس و … می باشد.

چاپ باتیک :باتیک ۲۴

چاپ باتیک یا طراحی بر روی پارچه تلفیقی از هنر و صنعت است که از گذشته های دور در بسیاری از کشور های جهان جنبه ی تزئینی داشته و با گذشت زمان نیز در بین مردم محبوب تر گشته، تا جایی که توانسته بعنوان رسانه ای خلاق و زیبا طرفداران زیادی پیدا کند. قرن هاست که این روش با استفاده از رنگ و موم زینت بخش لباس (و دیگر لوازم پارچه ای) عده کثیری از افراد است.

در جاوه اندونزی، چاپ باتیک بخشی از یک سنت باستانی به شمار می رود. بسیاری از بهترین پارچه ها با چاپ باتیک۲۴ در اندونزی تولید می شود. ریشه کلمه “باتیک” از کلمه اندونزیایی “تیک” به معنی “نقطه” گرفته شده و اشاره به نقطه کوبی بر روی پارچه دارد.

چاپ باتیک چگونه انجام می شود؟

باتیک انواع گوناگونی دارد، ما در اینجا به ذکر معمول ترین نوع باتیک می پردازیم :

برای چاپ باتیک بر روی پارچه ابتدا به وسیله موم داغ طرح مورد نظر را بر روی پارچه حک می کنند. بطور معمول با استفاده از نوعی قیف فلزی بنام تیان یا فرو کردن مهر در موم یا صمغ داغ و سپس مهر زدن بر روی پارچه، طرح مورد نظر را بر روی پارچه نمایان می سازند. سپس با فرو کردن پارچه در محلول رنگ، آن را رنگ کرده و در نهایت با موم گیری پارچه، موم را از روی پارچه محو می کنند. با تکرار این روش می توان نقش و نگار های بسیار زیبا و خلاقانه ای روی پارچه بوجود آورد.

درسایت باتیک ۲۴ میتوان ایده های خود را با ارسال فایل و مشخص کردن نوع محصول به راحتی و با قیمت باورنکردنی چاپ کرد.فقط کافیست امتحان کنید.

 

بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چاپ روی لیوان بـا استفاده از سایت باتیک24 بسیار راحت و سریع شده است. مـا در چـاپ باتیک24 تصویر لوگو و یاطرح دلخواهتان را متناسب با هر مراسماتتان بر روی لیوان چاپ می کنیم. چاپ عکس روی لیوان این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید معرفی ماندگار و شایسته از فعالیتتان را همواره نزد مخاطبانتان داشته باشید. مـا این امکان را برای شما فراهم میکنیم که بتوانید انواع مختلف طرح ها و تصـاویر و یا عکس های شخصیتان را بر روی انواع لیوان های سفید ساده ، جادویی ، دسته رنگی و … زیبا و سحرآمیز با بهترین کیفیت چاپ و با قیمت مناسب ارائه دهیم.

  مشخصات چاپ روی لیوان دسته رنگی  :

فقط کافیست سفارش خود را ثبت کنید تا محصول مورد نظرتان را در سریع ترین زمان دریافت کنید. برای چاپ با طرح دلخواه بر روی لیوان کلیک کنید. باتیک | باتیک24 | باتیک 24